•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین اخبار موسیقی ایران
Photo 
تو این تاپیک آخرین اخبار مربوط به موسیقی ایران میشه را بذارید
یکیو میخواستی و رفته
من میدونم که چه سخته
داره با خاطره بازی
میگذره روزهای هفته
وسط این همه کابوس
یادش ارومت نکرده
ارزو کن اگه شاده
دیگه هیچ وقت برنگرده
عشق ادم هرجا باشه
یادش آرزو میسازه
پس به یاد اون شروع کن
با یه آرزو تازه
پاسخ
roseسپاس شده توسط:
صفحه 3 (<ارسال بالا اولین ارسال این موضوع است>)
خواننده آلبوم «من خود آن سیزده‌ام» پس از ماه‌ها سکوت در گفتگو با «موسیقی ما» از آخرین فعالیت‌هایش گفت
محسن چاوشی: همه سعی‌ام انتشار آلبوم تا آخر امسال است
موسیقی ما – برنده عنوان برترین آلبوم موسیقی پاپ از نگاه مردم و مخاطبان موسیقی در نخستین جشن سالانه «موسیقی ما»، پس از ماه‌ها سکوت سرانجام در گفتگویی کوتاه با سایت «موسیقی ما»، از آخرین فعالیت‌هایش سخن گفت.

«محسن چاوشی» که این روزها به شدت درگیر کار روی آلبوم جدید خود است و انتشار سینگل «همسایه»، آخرین فعالیت رسمی او به حساب می‌آید، درباره روند تولید و اخذ مجوز آلبوم جدیدش «پاروی بی‌قایق» به «موسیقی ما» گفت: «به صورت فشرده و شبانه‌روزی مشغول کار کردن روی آلبوم هستیم و همه دغدغه‌مان این است که هر چه زودتر مراحل تولید را بگذرانیم و کارها را آماده کنیم.»

«چاوشی» درباره پیش‌بینی‌اش از زمان انتشار آلبوم جدید نیز توضیح داد: «همه سعی ما این است که آلبوم حتماً تا آخر امسال منتشر شود. اما برخی اتفاقات باعث شده که کارها طبق برنامه پیش نرود و همین اتفاقات اگر به همبن منوال پیش بروند، شاید انتشار آلبوم به اوایل سال 93 موکول شود.»
خواننده «من خود آن سیزده‌ام» در توضیح این موانع گفت: «متاسفانه برخی اصلاحیه‌ها در بخش شعرهای آلبوم باعث شده که فعلاً دست نگه داریم. مثلاً یکی از اصلاحیه‌ها در مصرعی از شعرهای آلبوم است که شاید از آن بشود به عنوان یکی از اصلی‌ترین ابیات آلبوم نام برد و همین اتفاقات کمی مشکل‌ساز شده است. در حال مذاکره و رایزنی با مسئولین محترم هستیم تا بتوانیم هرچه زودتر با حل این مشکلات، با سرعت بیشتری مراحل تولید اثر را به پیش ببریم.»

«محسن چاوشی» همچنین درباره همکارانش در تولید این آلبوم توضیح داد: «فعلاً فقط حضور «بهروز صفاریان» و «حسین صفا» قطعی شده است. هنرمندان دیگری هم هستند که افتخار دارم از حضورشان در این آلبوم استفاده کنم که به محض قطعیت همکاری با ایشان، اسامی آنها را اعلام خواهم کرد.»

«چاوشی» در انتهای صحبت‌هایش درباره سوال همیشگی دوستدارانش مبنی بر زمان اجرای اولین کنسرت‌اش گفت: «فعلاً دغدغه من آلبوم است نه کنسرت! ولی قطعاً اگر تصمیم جدیدی در این باره اتخاذ شده، با اطلاع‌رسانی صحیح، آن را در اختیار همه قرار خواهم داد.»

گفتنی است «محسن چاوشی» سال گذشته با آلبوم «من خود آن سیزده‌ام» توانست نظر مساعد بسیاری از مخاطبان و منتقدین موسیقی را به خود جلب کند و با همین آلبوم اکثر جوایز بخش مردمی آلبوم‌های پاپ را از آن خود کرد.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تو فرق داری با همه دنیا...

من عاشقِ این حسِ تبعیضم...
پاسخ
roseسپاس شده توسط:
آخرین جزئیات فعالیت‌های آقای «مشکی پوش» در گفت‌وگو با «موسیقی ما»؛
رضا صادقی: در اهواز احساس کردم این آخرین کنسرت عمرم است
موسیقی ما – خواننده آلبوم «همین...» در جدید‌ترین گفتگویش پس از مدت‌ها، آخرین جزئیات فعالیت‌هایش را بر زبان آورد.

به گزارش «موسیقی ما»، رضا صادقی که چندی پیش در اهواز روی صحنه رفته بود، درباره جزئیات این برنامه به «موسیقی ما» گفت: «پس از مدت‌ها در این اجرا، یاد خاطرات خوب گذشته افتادم. خاطراتی که در روزهای نخست شروع دور جدید موسیقی بعد از انقلاب شاهد‌اش بودیم و انرژی‌های کنسرت‌ها به شدت بالا بود و مردم شور و شوق زیادی در سالن‌های اجرای زنده داشتند.»

صادقی در ادامه افزود: «مردم خونگرم اهواز، با استقبال و محبت فراوانی که به من و گروه داشتند باعث شدند من همه نامهربانی و بدی‌های حاکم بر این روزهای دنیای موسیقی را فراموش کنم. مردم در سالن حس عجیبی داشتند و شاید به ندرت شده بود که حتی در کنسرت‌های تهران هم شاهد یک چنین انرژی عجیبی در سالن باشم. عده‌ای هم از کویت و آبادان به سالن اجرای برنامه آمده بودند که این موضوع هم برای من جالب توجه بود. انرژی سالن به قدری بالا و قوی بود که من یک آن حس کردم این آخرین کنسرت عمرم است...».

صادقی همچنین درباره حرف و حدیث‌هایی مبنی بر انتشار آلبومی به نام «فقط گوش کن» با صدای او توضیح داد: «این آلبوم یک آلبوم آنپلاگد است که همه بخش موسیقی آن به صورت آکوستیک ضبط شده است. بزرگ مرد موسیقی ایران «فرهاد مهراد» قبلا آلبومی با این فرم منتشر کرده بود که موسیقی آن فقط پیانو بود. این آلبوم هم فضایی مشابه دارد با این تفاوت که تنظیم موسیقی در این آلبوم برای پیانو و گیتار است. یک مقدار به کارهای قدیمی من نزدیک است. رضا تاجبخش در این آلبوم حضور دارد و اسم آلبوم نیز اصلا ربطی به هیچ کدام از قطعات آلبوم ندارد.»

صادقی در توضیح دلیل انتخاب این اسم برای آلبوم نیز گفت: «با این اsسم از همه کسانی که به این آلبوم گوش می‌کنند گفته‌ام که باید برای درک این اثر با تمام وجود آنرا بشنوی.» ا

ین خواننده درباره زمان انتشار این آلبوم نیز بیان کرد: «همه تلاشم این بود که این آلبوم در بهمن ماه منتشر شود. امام برخی حساسیت‌های من باعث شده که هنوز خروجی کار نهایی نشود. به هر جال هر چند این اثر آلبومی در فضایی متفاوت است اما قطعا باید برای مخاطب عام هم جذابیت داشته باشد. بخاطر همین فعلا در حال فکر کردن رو صرف انرژی روی آن‌ام و سعی می‌کنم اوایل سال آینده آنرا به بازار بفرستم.»

خواننده «وایسا دنیا» در انتهای صحبت‌هایش نیز گفت: «در روز ۱۳ بهمن ماه در یک کنسرت جالب، در یک روز قرار است سه سانس در یزد برنامه اجرا کنم! سلامم را به آن‌ها برسان و بگو برای هر سه سانس این کنسرت یک غافلگیری خاص تدارک دیده‌ام که قطعا مورد توجه‌شان قرار خواهد گرفت.»
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:
مستند‌های موسیقیایی در جشنواره فجر؛
معرفی آثار بخش نمایش فیلم جشنواره موسیقی فجر
موسیقی ما - در بخش نمایش فیلم جشنواره موسیقی فجر آثاری از آلمان، سوئیس، آرژانتین، انگلستان ، ایتالیا، کانادا و ایران به نمایش درمی‌آید. در بخش نمایش فیلم که یکی از بخش‌های جنبی جشنواره است، 10 اثر در تالار ناصری خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید. در اولین روز جشنواره فلیم صدا و سکوت (همراه با مانفرد آیشر) (Sounds and Silence Travels with Manfred Eicher) به کارگردانی نوربرت ویدمر/پیتر گویر از آلمان و سوئیس به نمایش در می‌آید.

جمعه 25 بهمن دو اثر به نام بن بست (مستندی درباره بابک بیات) به کارگردانی مصطفی شیری و بی‌همگان ساخته طیب نجفیان به علاقمندان ارائه می‌شود.

ال انکوئنترو (فیلمی برای ویلنسل و باندونئون) El Encuentro A film for Cello and Bandoneon ساخته نوربرت ویدمر آلمانی و انریکه رو از آرژانتین و فیلم موسیقی عرفانی در جهان اسلام، Sufi Soul The mystic music of Islam به کارگردانی سایمون براتون از انگلستان برای اکران در روز شنبه 26 بهمن در نظر گرفته شده است.

یکشنبه 27 بهمن مستند مرز پرگهر (در باره سرود ای ایران) به کارگردانی هومن ظریف برای علاقمندان در نظر گرفته شده است.

دوشنبه 28 بهمن دو فیلم از کانادا و ایران به نمایش درمی‌آید که عبارتند از بچه‌ها در برزیل (مستندی در باره چگونگی برپایی تور- کنسرت های گروه "راش")Boys in Brazil ساخته دانیل کاتویو و مستند جهله (در باره مدرسه پیپه سرا در بندر عباس) ساخته کیوان آزاد.

سه‌شنبه مستند ارکستر میدان ویتوریو Orchestra di Piazza Vittorio به کارگردانی آگوستینو فرنته از ایتالیا در خانه هنرمندان اکران می‌شود و روز چهارشنبه نیز یک فیلم با نظر تماشاگران از میان آثار این بخش از جشنواره انتخاب و اکران می‌شود.

آثار بخش نمایش فیلم بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر ساعت 10:30 در تلار ناصری خانه هنرمندان اکران خواهد شد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:
10 و 11 اسفند‌ماه و در سالن همایش‌های برج میلاد؛
همایون شجریان «هوای گریه» سر می‌دهد
موسیقی ما – برنده تندیس بهترین اجرای زنده موسیقی سنتی در سال 91 در نخستین جشن سالانه «موسیقی ما» از نگاه کارشناسان موسیقی، در جدیدترین برنامه خود در تاریخ 10 و 11 اسفند ماه در سالن همایش های برج میلاد به اجرای برنامه می پردازد.

به گزارش «موسیقی ما»، همایون شجریان با اجرای آلبوم های «نسیم وصل» و «با ستاره ها» جدیدترین اجرای زنده خود را روی صحنه می برد.

شجریان در این برنامه که «هوای گریه» نامگذاری شده، با اجرای ارکستر مجلسی تهران به رهبری «بردیا کیارس» در مرکز همایش های برج میلاد تهران، در دو سانس ١٨:۳۰ و ۲۱:۳۰ روی صحنه خواهد رفت.

«پدرام فریوسفی» کنسرت مایستر این برنامه است و «محمد جواد ضرابیان» نیز آهنگسازی قطعات را انجام داده است.

شجریان سال گذشته با انتشار آلبوم «سیمرغ» توانست نظر مساعد بسیاری از رسانه ها و اهالی موسیقی را به خود جلب نماید.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:
کنسرت سیروان خسروی در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد؛
«بازم بتاب» روی استیج برفی
موسیقی ما - سانس های تمدیدی کنسرت «سیروان خسروی» برگزار شد و این موزیسین محبوب که 21 و 25 دی در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی به اجرای زنده پرداخته بود، بار دیگر در این سالن روی استیج رفت.

«بازم بتاب»، «به همین زودی»، «عاشقتم»، «من عاشقت شدم»، «دوست دارم زندگی رو»، «بی قرار»، «دوست دارم»، «اگه تو مال من نیستی» و «آره» از جمله قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شدند.

بارش برف روی استیج هنگام اجرای قطعه «بازم بتاب» جلوه خاصی به برنامه بخشید و فضای زمستانی این قطعه را تکمیل کرد.

اشکان آبرون، نیما رمضان، مهبد شفیع نژاد، کیان پورتراب، بردیا امیری و حامد حمیدزاده همراه با میلاد درخشانی و یاشار خسروی، در کنسرت سیروان به هنرنمایی پرداختند.

از میهمانان سیروان در این کنسرت می توان به مهران غفوریان، بهنام صفوی و شهاب رمضان اشاره کرد.

سیروان خسروی مشغول کار روی چهارمین آلبوم خود است و احتمالاً آن را تا تابستان سال آینده منتشر خواهد نمود.
منبع: اختصاصی موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:
اختصاصی موسیقی ما؛
محسن چاوشی خواننده فیلم جدید «ابراهیم حاتمی کیا» شد
موسیقی ما – «محسن چاوشی» خواننده فیلم جدید «ابراهیم حاتمی کیا» شد.
به گزارش «موسیقی ما»، فیلم «چ» که جدیدترین فعالیت هنری این کارگردان سرشناس سینمای کشور است، قرار است با صدای «محسن چاوشی» در جشنواره فیلم فجر اکران شود. در فیلم جدید حاتمی کیا که به زندگی شهید چمران می پردازد، فریبرز عرب نیا نقش دکتر چمران را بازی می کند و مریلا زارعی، بابک حمیدیان، سعید راد و اسماعیل سلطانیان دیگر بازیگران فیلم هستند.
گفتنی ست «محسن چاوشی» ضمن اعلام این خبر به خبرنگار «موسیقی ما»، از انتشار جزئیات بیشتری در این باره در روزهای آینده خبر داد.
چاوشی پیش از این نیز با خواندن در فیلم «سنتوری» داریوش مهرجویی توانسته توانایی های بالای خود را در این قبیل همکاری ها نشان بدهد.
«موسیقی ما» در روزهای آینده اطلاعات و جزئیات بیشتری در این باره منتشر خواهد کرد.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:
resim
برای آقای اصالت و آواز، استاد بی‌همتا «اکبر گلپایگانی» که دهم بهمن 80 ساله می‌شود
دیدار با یک اسطوره

[ آرش نصیری - روزنامه‌نگار / مدیر و مجری برنامه 1000 صدا]

اول صبح، بیست دقیقه مانده به ساعت شش می‌زند به کوه. دوستان و همراهان‌اش برای این ورزش‌های صبحگاهی، بیشتر ورزشکاران هستند؛ اما موسیقی در همه زندگی‌اش جاری بوده و هست. می‌گوید: «من سال‌هاست كه ورزش مي‌كنم و هميشه خودم را آماده و سرحال نگه داشته‌ام كه اين موضوع مهمي براي يك خواننده است. هر روز صبح با آقاي «مهدي‌زاده» (قهرمان كشتي) و دوستان ورزشكار ديگر به كوه مي‌رويم و در آنجا يكي از كارهايي كه مي‌كنيم، اين است كه آواز مي‌خوانيم و راه مي‌رويم. يعني در کوه تمرين هم مي‌كنيم.»

مرامش مرام مردان قدیم است؛ درِخانه‌باز و روراست. نه هیچ‌کس را آنقدر بزرگ می‌کند که نشود نقدش کرد و نه با کسی دشمنی و کینه دارد. تقریباً با همه بزرگان موسیقی و ترانه همکاری و در بالاترین رده‌های آواز و موسیقی ایرانی کار کرده است. اما در نگاهش به هنر و موسیقی ایرانی، ذره‌ای تعصب خشک وجود ندارد و در کار، تنها برای یک چیز اصالت قائل است: خلاقیت. می‌گوید: «رديف مثل دودوتا، چهارتا و چهار عمل اصلي است. شما اينها را ياد مي‌گيريد كه بتوانيد مسأله حل كنيد. اگر مدام بخواهيد بگوييد سه چهار تا، دوازده‌تا و سه پنج تا پانزده تا، مردم به شما مي‌خندند. اينها پايه است براي حل مسأله و تازه حل كردن مسأله هم، راه‌هاي مختلف دارد. اگر شما يك سه‌گاه بخوانيد و دوباره يك سه‌گاه مثل همان بخوانيد و ده تا سه‌گاه مثل آن بخوانيد كه اهميتي ندارد. يكي بخوان و بگو همان را ده بار پخش كنند.»

اینها را کسی می‌گوید که سال‌ها با «نورعلی‌خان برومند» دَمخور و همراه بوده و در رادیو 17 سال فقط آواز می‌خوانده: «استاد «صبا» شب و روز با «نورعلي‌خان برومند» بود و چون آقاي «برومند» چشمش نمي‌ديد، من عصاي دستش بودم. من مي‌رفتم آقاي «صبا» را مي‌آوردم و بعد مي‌بردم مي‌رساندم، ايشان را مي‌بردم پيش «صبا» و ديگران و در اين بين، از اين بزرگان خيلي چيزها ياد گرفتم. تنها شعر و ادبيات و موسيقي نبود. زندگي كردن، احترام بزرگ‌تر را نگه داشتن، عشق به آثار خوب، عشق به كارهاي خوب گذشتگان، خوبي كردن و همه و همه. «نورعلي‌خان» مي‌گفت شما نبايد مثل آقاي «بنان» يا آقاي «فاخته‌اي [قوامی]» بخواني. آنها دارند به آن خوبي مي‌خوانند. اگر شما مي‌خواهيد بخوانيد، بايد حتماً يك سبك و روش براي خودتان انتخاب كنيد كه قبلاً وجود نداشته. من اينها را به ‌عنوان اصول كاري خود مدنظر گرفته بودم كه بعد آن آواز شور را با مرحوم «مرتضي‌خان محجوبي» خواندم: «مست مستم ساقيا دستم بگير.» اين شور از يك گوشه به نام مثنوي بود، اما من طوري آن را اجرا كردم كه استثنايي بود و سابقه نداشت. من با اين آواز معروف شدم، نه با ترانه. اگر ترانه هم خواندم، نرفتم ترانه‌هايي كه از قديم وجود داشت را بخوانم. بعد از 17 سال وقتي آمدم ترانه خواندم، چيزي را خواندم كه براي آن روز و روزگار بود. من چیزی که از استادانم آموخته بودم را گسترش دادم و چیزی را اجرا کردم که تا آن موقع کسی انجام نداده بود و این روال طبیعی هنر و علم است. به قول مرحوم «صبا»، اگر علم قرار باشد درجا بزند و هيچ شاگردي از استادش جلو نزند كه علم نيست و تمام علم‌ها مي‌خوابد. بايد شاگردان از استادان جلو بزنند تا علم پيشرفت كند. ببينيد الان موبايل به كجا رسيده است. آقاي «نادري»، دانشمند ايراني ناسا، شاتل را مي‌برد توي آسمان و در كره مريخ مي‌نشاند. اينها شاگرداني هستند كه از استادان جلو زده‌اند. اگر ما مدام بگوييم منم، منم، اين هيچ‌كسي را به هيچ‌جا نمي‌رساند و زندگي، موسيقي، عشق و عرفان را هم از بين مي‌برد. بعد می‌بینید که اين روزها اكثر موسيقي‌ها شبيه هم شده است.چرا؟ براي اين كه آن حال و خلاقيت وجود ندارد. من هميشه به شاگردانم مي‌گويم، درست است كه شاگرد من هستي، اما خودت بايد جلو بروي.»

به همه، اینها را می‌گوید. در این نزدیک به 12-13 سال بارها خواننده‌های جوان زیادی را دیده‌ام که از اقصی‌نقاط کشور آمده‌اند تا از استاد درس بزرگی و ماندگاری بگیرند. همه را به خودشان و به آموختن و تلاش کردن ارجاع می‌دهد. به خودش هم برمی‌گردد که از استادانش همین را آموخته است: «وقتي من پا به عرصه هنر گذاشتم، خواننده‌هاي خيلي خوبي داشتيم. آقاي «بنان»، «فاخته‌اي»، «عبدالوهاب شهيدي»، «ايرج»، «محمودي خوانساري»، «نادر گلچين» و دیگران. آنها همه جايگاه خودشان را داشتند و همه خوب بودند. اما چه اتفاقي افتاد كه من توانستم جايگاه خودم را پيدا كنم؟ من نيامدم با «مرغ سحر» خودم را معروف كنم. اين اواخر كه مد شده بود همه فقط «مرغ سحر ناله سر كن» را بخوانند. فكر مي‌كردند اگر «مرغ سحر» بخوانند، گل مي‌كنند. بابا اين براي آن زمان بوده، خيلي هم خوب بوده، اما شما بايد چيزي براي زمان حال بخوانيد. من وقتي شروع كردم، 17 سال فقط آواز خواندم، نه ترانه. 17 سال آواز خواندم و با «مست مستم ساقيا دستم بگير» معروف شدم و بعد در موقعيتي كه فكر كردم مناسب است، شروع كردم به خواندن ترانه. حالا اگر من به شاگردم بگويم فقط بايد همين قالبي و شكلي كه من مي‌خوانم بخواني و همين‌جور تحرير دهي، آن شاگرد خراب مي‌شود. شاگرد بايد رديف‌ها و دودوتا چهارتا را از من ياد بگيرد، اما راه خودش را برود. شما ممكن است براي آمدن به منزل ما بروي سر پل تجريش، بعد بروي توپخانه بعد بيايي فرمانيه يا صد راه ديگر، اما مهم اين است كه به اينجا برسي. راه‌هاي رسيدن بي‌نهايت است و هركس بايد راه خودش را برود. برخی از خوانندگان، خوانندگان قالبي هستند. مثل قالب‌هاي خِشت كه سابقاً يك قالب مي‌گذاشتند كه چهارگوش بود و در آن خاك و گِل مي‌ريختند و دوباره يك‌دفعه مي‌ديديد صدتا خشت بغل هم، همه يك‌اندازه است. اين نوع قالبي زدن و خواندن را مردم نمي‌پسندند. مردم دنبال چيز نو هستند. اگر آورديد، خريدارش هم پيدا مي‌شود.»

اینها را با تمام وجود می‌گوید، چون سال‌ها با این عقیده زندگی کرده است. جای‌جای حرف‌های استاد درس است برای همه هنرمندان به خصوص هنرمندان موسیقی امروز، حتی اگر ژانر کاری‌شان موسیقی اصیل ایرانی نباشد. این حرف همیشه یک راهکار است: «مردم دنبال چيز نو هستند. اگر آورديد، خريدارش هم پيدا مي‌شود.»

وقتی این را می‌گوید، منظورش فقط موسیقی اصیل ایرانی نیست. می‌گوید: «به نظر من تمام موسيقي‌ها زيبا هستند؛ راك، پاپ و هر سبک موسيقي اگر به شكل صحيح خود اجرا شود، زيباست. تنها سه‌گاه و شور زیبا نيستند. موسیقی انواع و اقسام دارد و اگر بگوييد فقط فلان سبک، به نظر من خودخواهي است.» و ادامه می‌دهد: «عده‌‌اي هستند كه سليقه خودشان را بر همه‌چیز مقدم می‌دانند، اما به نظر من همه كارها خوب هستند و هركس سليقه خودش را دارد و همینطور هركس جايگاهي دارد. آقاي «بنان» در موسيقي يك جايگاه دارند، آقاي «فاخته‌اي» یک جایگاه و همين‌طور آقاي «اديب خوانساري»، يك جايگاه. «طاهرزاده»، «نادر گلچين»، «محمودي خوانساري»، «شجريان» و... هركس به نوبه خود جايگاهي دارند. هيچ‌وقت نبايد بگويیم فقط من درست مي‌گويم و بقيه هيچ هستند. نه، ديگران بوده‌اند كه ما توانسته‌ايم باشيم.»

در گفته‌های استاد، اصل بر اصالت استوار است در هر چیز و هنر و انسان و هنرمند اصیل، از درونش و از وجودش می‌آید و آنکه می‌خواهد مثل «گلپا» باشد که در 80 سالگی هم تأثیرگذار و شنیدنی است، باید بر این اصالت و انسان تأکید کند: «شما اگر الان با هنرمندانی كه از دوره ما مانده‌اند صحبت كنيد، هيچ‌وقت حرف بد راجع به كسي نمي‌شنويد. شايد در نهايت بگويند فلاني خيلي خوب است، اما اين نقاط‌ضعف را هم دارد، اما نقاط‌ضعف را هم گنده نمي‌كنند و براي زحمتي كه ديگران كشيده‌اند، ارزش قائلند. اما حالا همه اصل مطلب را فراموش كرده‌اند و دنبال يك نقطه جوهري در يك قاليچه زیبا مي‌گردند تا آن را درشت جلوه دهند. همه محترم هستند و جايگاه خودشان را دارند. مردم هم خوب مي‌فهمند كه چه كسي چه كاري انجام داده و همين‌جا مي‌گويم كه من دست تمام هنرمندان ايران را مي‌فشارم و همه آنها را دوست دارم.»

همیشه هم برای این درس‌های اخلاقی، از پیشکسوتان و دوستان ذکر خیری می‌کند: «هنرمند تنها اين نيست كه خوب بخواند يا خوب ساز بزند، بايد چيزهاي ديگري را هم در كنارش ياد بگيرد و كار كند. آقاي «تهراني» هميشه مي‌گفت اول آدم باشيد، بعد هنرمند.»

در آخرین کنسرت استاد «خرم» برای دیدن کنسرت و دیدار دوست قدیمش به سالن برج میلاد رفته بود. استقبال مردم آنقدر بود که آنجا را به هم ریخته بود. وقتی استاد «خرم» درگذشته بود، از استاد «گلپا» درباره‌اش پرسیده بودم. گفته بود: «عقده‌ها كنار مي‌رود و چوب لاي چرخ گذاشتن‌ها انشاء‌الله تمام مي‌شود و وقتي همه مي‌خواهند از ته دل قضاوت كنند، مي‌بينند كه اين موضوع درست است که «خرم» يك آهنگساز بي‌نظير بود. چيزهايي از گوشه‌هاي مختلف پيدا مي‌كرد كه از دانش، هوش و هنرمندي بي‌نظيرش حكايت مي‌كرد. «خرم» فراموش نمي‌شود. هروقت شما آهنگي از او را زمزمه مي‌كنيد، يعني او زنده است.»

هنرمند را هنرش زنده نگه می‌دارد و «گلپا» را هنرش، عشقش و زندگی سالمش. در 80 سالگی می‌خواند و این معجزه عشق است. هیچ‌چیز، حتی سال‌ها نبودن در متن جریانات روز موسیقی او را از یاد مردم نبرده است و هر روز در خاطر مردم بزرگ‌تر می‌شود. این هم معجزه عشق است.
80 سالگی‌ات مبارک استاد. سلامت باشی و عمر با عزتت مستدام، آقای اصالت و آواز!
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:
پیروز ارجمند: سیستم خرید آثار موسیقی از طریق کارت‌های بانکی به زودی راه‌اندازی می‌شود
موسیقی ما – نشست صمیمانه دکتر «پیروز ارجمند»، مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با خوانندگان موسیقی پاپ برگزار شد.

در این جلسه که حدودا سه ساعت به طول انجامید چهره هایی نظیر «سعید شهروز»، «بهنام صفاریان»، «مانی رهنما»، «کیارش حسن زاده»، «روزبه نعمت اللهی»، «حمید عسکری»، «شهاب رمضان»، «علی اصحابی»، «امیر تاجیک»، «بهنام صفوی»، «مهدی مدرس» و «ایلیا منفرد» حضور داشتند.

پیروز ارجمند نخست از سوابق هنری خود و فعالیت های موسیقایی که در گذشته داشته است سخن گفت. او معضلات و مشکلات خودش که در گذشته و در کسوت یک موزیسین با آنها مواجه بوده است را مطرح کرد ، شرح مختصری از پژوهشها و تحقیقاتی که پیرامون آسیب شناسی و معضلات حوزه موسیقی داشته است را نیز بیان کرد. پس از صحبت های «ابوالفضل صادقی نژاد» ، مسئول واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی ، خواننده ها یک به یک نظرات و مباحثی را مطرح کردند. در این جلسه اغلب صحبت های خواننده ها به نوعی درددل اهالی این حوزه بود. یکی از مهم ترین درخواست ها به شورای شعر و شورای موسیقی پاپ مربوط می شد که در آن برخورد سلیقه ای نباید صورت گیرد.

مبحث دیگر در مورد طول کشیدن پروسه نامه نگاری های بین دفتر موسیقی و حراست ارشاد بود. دکتر ارجمند در بخشی از صحبت هایش پیرامون این مسائل گفت: «فعالیت های شوراهای شعر و موسیقی به سمت تخصصی خواهد رفت تا نگاه به آثار و ایراداتی که از آنها گرفته می شود فنی تر باشد.» همچنین او وعده تسریع نامه نگاری های بین حراست و دفتر موسیقی را هم داد. مسئول واحد نظارت و ارزشیابی در ادامه افزود: «آقای ارجمند به بنده حق امضا داده اند تا کارهای هنرمندان سریع تر انجام گیرد و نامه ها به روز امضا شوند.» دغدغه دیگر خواننده های حاضر که همگی نسبت به آن گلایه شدید داشتند در حوزه کنسرت های شهرستانها بود. آنها اعلام کردند هر کسی به خود اجازه می دهد با هر نظر و سلیقه ای و هر ارگانی ، کنسرت ها را لغو کنند. در ادامه عنوان شد که مجوز کنسرت از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد صادر می شود ولی در دقیقه نود به دلایل معلوم و نا معلوم برنامه لغو می شود که این مساله به ساختار موسیقی پاپ لطمات زیادی وارد می کند. ارجمند پس از این موضوع نیز قول های مساعدی را به اهالی پاپ داد تا موانع برگزاری کنسرت های شهرستان ها برطرف شود. مدیر کل دفتر موسیقی روی بار کیفی آثار موسیقایی تاکید زیادی داشت. او اعلام کرد که به زودی کارشناسانی در بخش هایی نظیر صدا و گرافیک فعالیت خود را در این مجموعه آغاز خواهند کرد. وی هدف از این امر را بهبود کیفیت صدای آثار و طراحی های آلبوم ها عنوان کرد. علاوه بر این ، سایر کارشناسان در سطوح دیگری نیز به بررسی فنی و دقیق آثار خواهند پرداخت.

وی همچنین گفت که از این پس من نیز به شخصه بر روی سطح کیفی آلبوم ها نظارت می کنم و مسائل فنی را عنوان خواهم کرد تا یک موسیقی خوب ارائه شود. او گفت که از این پس سخت گیری ها بیشتر خواهد شد که هدف اصلی برای ارتقای کیفیت آثار خواهد بود ، زیرا آثار و تولیدات موسیقی در حکم حق الناس است زیرا همه تلاش اهالی این حوزه برای مردم است. یکی دیگر از مباحث خواننده ها که بر روی آن اتفاق نظر داشتند این بود که کارشناسی شدن خوانندگان حرفه ای که سابقه زیادی دارند و آثار متعددی را منتشر کرده اند منطقی نیست. ولی قطعا فعالیت ها و آثار چهره های جوان تر و تازه وارد باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. این نظر در بحث برگزاری کنسرت و صدور مجوزهای مربوطه نیز طرح شد.

پیروز ارجمند در زمینه صدور مجوزها خبر از راه اندازی یک سامانه الکترونیکی داد. همچنین اعلام کرد که اگر شخصی برای کنسرتی مجوز گرفت و شماره پرونده داشت نباید دیگر برای سایر برنامه ها مجددا همان مجوزها را دریافت کند. همچنین اعلام کرد که اگر شخصی برای کنسرتی مجوز گرفت و شماره پرونده داشت نباید دیگر لازم باشد که برای سایر برنامه مجددا همان مجوزها را دریافت کند. وی در ادامه از امتیاز مثبتی برای شرکت هایی خبر داد که سابقه تولید و پخش آلبوم ها و آثار خوب را دارند. بدین صورت که این شرکت ها اگر کارهای با کیفیت و بدون حاشیه ای تولید کرده باشد دیگر نیازی نخواهد داشت که برای انتشار آلبوم هایش از ارشاد مجوز بگیرد و خودش می تواند این کار را انجام بدهد. روند فوق برای این شرکت ها تا زمانی خواهد بود که شکایتی داشته باشند یا اثر غیر استانداردی را تولید کنند. او در ادامه اعلام کرد که به زودی بخش عمده فعالیت های شورای شعر و ترانه الکترونیکی خواهد شد. یعنی ارائه اشعار در قالب یک فایل خواهد بود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود. سایر مجوزها نیز هم در قالب چنین سامانه هایی صادر خواهد شد.

دکتر ارجمند از یک اتفاق جدید هم برای نخستین بار سخن به میان آورد. او اعلام کرد تعداد 2700 دستگاه که فعلا با نام «باکس» از آنها یاد می شود به زودی وارد کشور خواهد شد و طراحی آنها کاملا سفارشی و مخصوص ایران است. مردم از طریق این دستگاه ها که در اماکن فرهنگی و هنری قرار خواهد گرفت می توانند توسط کارت بانکی نسبت به خرید آثار موسیقایی اقدام کنند. به این ترتیب که اثر مورد علاقه خود را انتخاب می کنند و دستگاه فایل صوتی آن اثر را به مخاطب ارائه می کند. هزینه های عاید از فروش آثار موسیقایی توسط این دستگاه ها به حساب خواننده ها واریز خواهد شد. مدیر کل دفتر موسیقی در توضیح دلیل برگزاری این جلسه به برنامه های آینده خود اشاره کرد. او اعلام کرد که قصد داشته نظر اهالی موسیقی را بداند و سپس با سایر مسئولین پیرامون موضوع موسیقی جلساتی را داشته باشد. وی همچنین اعلام کرد که این قبیل جلسات در آینده نیز برگزار خواهد شد و هر کدام از خواننده ها می توانند مشکلات و مسائل خود را مستقیما با وی در میان بگذارند.

گفتنی ست روز سه شنبه هشتم بهمن نیز حدودا چهل نفر از تهیه کنندگان و مدیران شرکت های حوزه موسیقی در دیدار جداگانه ای که بیش از چهار ساعت به طول انجامید با «پیروز ارجمند» دیدار داشتند که گزارش مشروح به زودی در «موسیقی ما» منتشر خواهد شد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:
با اجرای برنامه در شهرهای مختلف کشور؛
گروه «سون» ایران‌گردی می‌کنند
موسیقی ما – اعضای گروه «سون» پس از اجرای برنامه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، تور کنسرت های شهرستان اش را از سر می گیرد.

به گزارش «موسیقی ما»، این گروه که امسال دومین آلبوم رسمی خوب «دوست دارم» را در بازار موسیقی کشور منتشر کرده است، در ادامه برنامه اجراهای زنده اش در شهرهای مختلف کشور به اجرای برنامه می پردازد.

بر اساس این گزارش تالار شهر جزیره کیش در تاریخ 22 بهمن ماه پذیرای این گروه است تا دوستداران «سون» در جزیره کیش بتوانند اجرای گروه مورد علاقه شان را از نزدیک شاهد باشند.

شهر سنندج دومین شهری ست که اعضای «یون» در تاریخ یکم اسفند ماه در سالن سینما شهدا بروی صحنه خواهند رفت.

شهر رشت در تاریخ 3 اسفند میزبان اعضای این گروه خواهد شود و 8 و9 اسفند ماه نیز کنسرت این گروه در شهر اراک برگزار خواهد شد.

11 و 12 اسفندماه هم شهر زاهدان آخرین شهری ست که امیر و آرش قنادی و کیارش پوزشی در آن روی صحنه می روند تا سال 93 سال موفقیت آمیزی بریا خواننده های این گروه باشد.

گفتنی ست اعضای گروه «سون» بیست و هفتم یهمن ماه نیز در جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:
«علی ثابت» در گفت و گو با «موسیقی ما» اعلام کرد؛
محسن یگانه در کیش، ساری، رشت و تهران روی استیج می رود
موسیقی ما - «علی ثابت»، رهبر ارکستر «محسن یگانه»، برنامه کنسرتهای این خواننده در نقاط مختلف کشور طی هفته های آتی را اعلام کرد.

این موزیسین در گفت و گو با «موسیقی ما» اظهار داشت: «طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و مجوزهای اخذ شده، محسن یگانه 21 بهمن در جزیره کیش، 23 بهمن در ساری و نیز 25 و 26 بهمن در رشت کنسرت برگزار خواهد کرد. همچنین 28 بهمن ماه در قالب جشنواره موسیقی فجر در تهران به اجرای برنامه می پردازیم. علاوه بر این در صورت انجام روال اداری، کنسرتهایی در سبزوار، همدان، گرگان، اهواز، تنکابن، تهران، چناران و شیراز خواهیم داشت که اطلاعات مربوط به آنها پس از اخد مجوز از طریق سایت «موسیقی ما» اطلاع رسانی خواهد شد».

گفتنی است «محسن یگانه» که اخیراً تک آهنگ «من» را منتشر کرده، بنا به درخواستهای مکرر هوادارانش به زودی کار روی چهارمین آلبوم خود را آغاز خواهد کرد.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما

پاسخ
roseسپاس شده توسط:

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5