رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جنگ هفت‌ساله: نبردهای بین فرانسه و هند
#1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


نبردی عظیم بین فرانسه و هندوستان بر سر حاکمیت برجهان. جنگی ویران‌کننده که هفت سال طول کشید و در اصل نخستین جنگ جهانی به شمار می‌رود.

شروع این جنگ از کشور آمریکا بود ولی به‌زودی در سرتاسر جهان گسترده شد. جنگ به اروپا و سایر مستعمرات فرانسه کشیده شد و نبردهای خون‌بار، جان هزاران بی‌گناه را گرفت. هندوستان نیز برای دفاع از خود دامنه جنگ را تا مرزهای کشور فیلیپین برد.

[عکس: Frederick_the_Great_and_his_staff_at_the...8ca1b2.jpg]

این جنگ در سال ۱۷۵۴ شروع شد. فرانسه و بریتانیا به مناطقی از آمریکا یورش بردند. دو سال بعد، شعله‌های این جنگ به اروپا رسید. مورخان دلایلی زیادی را برای این جنگ بیان کرده‌اند. با آغاز سال ۱۷۵۰ میلادی، نیروهای تحت پوشش بریتانیا سعی کردند مناطقی از غرب را به تصرف خود درآورند. یورش آن‌ها به این منطقه باعث شد تا نزاعی بین آن‌ها و نیروهای فرانسوی ایجاد شود. فرانسوی‌ها باور داشتند که این مناطق جزء خاک آن‌ها است. جورج واشنگتن در آن زمان یک سرگرد ارتش بود و لایحه‌ای را برای ایجاد جنگ به سنا برد.

بریتانیا نیز نیروهای خود را وارد آمریکا کرد. بریتانیا سعی داشت تا نبرد را در خاک آمریکا ادامه دهد ولی با حمله فرانسه به منطقه مینورکا ورق جنگ برگشت. بریتانیا درنبردی که در نزدیکی شهر نیویورک اتفاق افتاد، توانست فرانسه را شکست دهد. در این نبرد که نزدیک به هفت سال طول کشید، بریتانیا موفق به شکست فرانسه شد. در این نبرد کشور ایالات‌متحده آمریکا به‌طور کامل به تصرف امپراتوری بریتانیا درآمد و کشور پروس که زمانی تحت کنترل فرانسوی‌ها بود اعلام استقلال کرده و به قدرتی ن  ظهور در اروپا بدل گشت.

منبعدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یکیو میخواستی و رفته
من میدونم که چه سخته
داره با خاطره بازی
میگذره روزهای هفته
وسط این همه کابوس
یادش ارومت نکرده
ارزو کن اگه شاده
دیگه هیچ وقت برنگرده
عشق ادم هرجا باشه
یادش آرزو میسازه
پس به یاد اون شروع کن
با یه آرزو تازه
پاسخ
roseسپاس شده توسط:
  


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان