رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقبره حضرت عیسی (ع) و قدمت ۱۷۰۰ ساله آن
#1
تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، قبر مبارک حضرت عیسی (ع) در اورشلیم است. مورخان بر این باوراند که این قبر، بیش از ۱۷۰۰ سال قدمت دارد. برخی از مورخان مکان‌هایی دیگری را نیز برای محل دفن حضرت عیسی (ع) در نظر گرفته‌اند.

این قبر توسط معبدی احاطه‌شده است. طبق روایات و افسانه‌ها، هلنا، مادر کنستانتین، امپراتور بزرگ رومی، این قبر را حدود سال ۳۲۷ بعد از میلاد کشف کرد. کنستانتین، مسیحیت را در سراسر امپراتوری‌اش آزاد گذاشته بود و خودش نیز قبل از مرگ به مسیحیت گروید. در تاریخ آمده است که رومی‌ها با ساخت کلیسا و معبد سعی کردند که از این قبر محافظت کنند.

کلیسای ساخته‌شده کنار قبر، بارها ساخته و یا تخریب شد. معبدی که امروزه بر روی قبر قرار دارد در شرایط بسیاری بدی است و هرلحظه امکان دارد که بریزد. تیمی از اعضای نشنال جئوگرافیک در حال مرمت و بازسازی آن هستند. این گروه، برای اولین درب قبر حضرت عیسی (ع) را گشودند و آن را مشاهده کردند. آن‌ها تخت لایم استون را مشاهده کردند. طبق روایات دینی و تاریخی، این تخت محل نگه‌داری حضرت عیسی (ع) است. قدمت این تخت و با توجه به آزمایش‌ها انجام‌شده به سال ۳۴۵ میلادی بازمی‌گردد. این مکان امروزه به محلی برای عبادت و زیارت مسحیان تبدیل‌شده است.

منبعدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکیو میخواستی و رفته
من میدونم که چه سخته
داره با خاطره بازی
میگذره روزهای هفته
وسط این همه کابوس
یادش ارومت نکرده
ارزو کن اگه شاده
دیگه هیچ وقت برنگرده
عشق ادم هرجا باشه
یادش آرزو میسازه
پس به یاد اون شروع کن
با یه آرزو تازه
پاسخ
roseسپاس شده توسط:
  


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان