انجمن اختصاصی دیوار
نامزدهای BAFTA 2018 مشخص شدند؛ خیزش فروشنده اصغر فرهادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن اختصاصی دیوار (http://www.forum.diivaar.com)
+-- انجمن: فرهنگ و هنر و سینما (http://www.forum.diivaar.com/Forum-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7)
+--- انجمن: اخبار سینما ایران و جهان (http://www.forum.diivaar.com/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نامزدهای BAFTA 2018 مشخص شدند؛ خیزش فروشنده اصغر فرهادی (/Thread-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B2%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-BAFTA-2018-%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%9B-%D8%AE%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D8%BA%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C)



نامزدهای BAFTA 2018 مشخص شدند؛ خیزش فروشنده اصغر فرهادی - Samira - 01-10-2018

resim

نامزدهای هفتاد و یکمین مراسم آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا که با نام BAFTA شناخته می‌شود، معرفی شدند که در بین آن‌ها یک غافلگیری شیرین برای ما ایرانی‌ها وجود دارد. در ادامه‌ی مطلب و با لیست نامزدهای BAFTA 2018 همراه ما باشید.


مراسم BAFTA 2018 در تاریخ 18 فوریه‌ 2018 مصادف با یکشنبه، 29 بهمن 1396 در شهر لندن و به میزبانی جوانا لاملی، بازیگر 71 ساله انگلیسی برگزار خواهد شد. اخیرا لیست نامزدهای این مراسم منتشر شده است که در این بین فیلم فروشنده‌ اصغر فرهادی هم در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی کاندید شده است که برای این کارگردان بزرگ، آرزوی موفقیت می‌کنیم.
از دیگر نکته‌های جالب این لیست، می‌توان به فیلم The Shape of Water اشاره کرد که با نامزدی در 12 بخش مختلف، پیشتاز این مراسم به حساب می‌آید. بعد از ساخته‌ی دل تورو، فیلم‌های Darkest Hours و Three Billboards Outside Ebbing, Missouri که در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 خوش درخشید، با 8 نامزدی در رتبه‌ی دوم قرار دارند. Blade Runner 2049 و Dunkirk هم با 8 نامزدی، مشترکان در جایگاه سوم قرار دارند.
لیست کامل نامزدهای مراسم BAFTA 2018 در پایین قابل مشاهده است.
بهترین فیلم
  • Call Me By Your Name

  • Darkest Hour

  • Dunkirk

  • The Shape of Water

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین فیلم بریتانیایی
  • Darkest Hour

  • The Death of Stalin

  • God’s Own Country

  • Lady Macbeth

  • Paddington 2

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین کارگردان
  • دنی ویلنو برای Blade Runner 2049

  • لوکا گوادانینو برای Call Me By Your Name

  • کریستوفر نولان برای Dunkirk

  • گیرمو دل‌ تورو برای The Shape of Water

  • مارتین مک‌ دونا برای Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین بازیگر نقش اول زن
  • آنت بنینگ برای Film Stars Don’t Die in Liverpool

  • فرانسیس مک‌ دورمند برای Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • مارگو رابی برای I, Tonya

  • سالی هاوکینز برای The Shape of Water

  • سیرشا رونان برای Lady Bird
بهترین بازیگر نقش اول مرد
  • دنیل دی‌ لوئیس برای Phantom Thread

  • دنیل کالویا برای Get Out

  • گری اولدمن برای Darkest Hour

  • جیمی بل برای Fim Stars Don’t Die in Liverspool

  • تیموتی کالامت برای Call Me By Your Name
بهترین بازیگر نقش مکمل زن
  • آلیسون جنی برای I, Tonya

  • کریستین اسکات توماس برای Darkest Hour

  • لاوری متکالف برای Lady Bird

  • لزلی منویل برای Phantom Thread

  • اکتاویا اسپنسر برای The Shape of Water
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
  • کریستوفر پلامر برای All the Money in the World

  • هیو گرانت برای Paddington 2

  • سم راکول برای Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • ویلم دفو برای The Florida Project

  • وودی هارلسون برای Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین اثر اول از یک نویسنده، کارگردان یا تهیه کننده
  • The Ghoul – گرت تانلی، جک هیلی گاتمن و تام میتن

  • I Am Not a Witch – رونگانو نیونی،‌ امیلی مورگان

  • Jawbone – جانی هریس، توماس نپر

  • Kingdom of Us – لوسی کوئن

  • Lady Macbeth – الیس بیرچ، ویلیام اولدروید، فودلا کرونین اورایلی
بهترین فیلم غیر‌انگلیسی
  • Elle

  • First They Killed My Father

  • The Handmaiden

  • Loveless

  • The Salesman (فروشنده، ساخته‌ی اصغر فرهادی)
بهترین مستند
  • City of Ghosts

  • I Am Not Your Negro

  • Icarus

  • An Inconvenient Sequel

  • Jane
بهترین انیمیشن
  • Coco

  • Loving Vincent

  • My Life As a Courgette
بهترین فیلمنامه‌ی اروجینال
  • Get Out

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی
  • Call Me By Your Name

  • The Death of Stalin

  • Film Stars Don’t Die in Liverpool

  • Molly’s Game

  • Paddington 2
بهترین موسیقی اوریجینال
  • Blade Runner 2049

  • Darkest Hour

  • Dunkirk

  • Phantom Thread

  • The Shape of Water
بهترین فیلم‌برداری
  • Blade Runner 2049

  • Darkest Hour

  • Dunkirk

  • The Shape of Water

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین تدوین
  • Baby Driver

  • Blade Runner 2049

  • Dunkirk

  • The Shape of Water

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین طراحی صحنه
  • Beauty and the Beast

  • Blade Runner 2049

  • Darkest Hour

  • Dunkirk

  • The Shape of Water
بهترین طراحی لباس
  • Beauty and the Beast

  • Darkest Hour

  • I, Tonya

  • Phantom Thread

  • The Shape of Water
بهترین آرایش چهره و مو
  • Blade Runner 2049

  • Darkest Hour

  • I, Tonya

  • Victoria & Abdul

  • Wonder
بهترین صدابرداری
  • Baby Driver

  • Blade Runner 2049

  • Dunkirk

  • The Shape of Water

  • Star Wars: The Last Jedi
بهترین جلوه‌های ویژه
  • Blade Runner 2049

  • Dunkirk

  • The Shape of Water

  • Star Wars: The Last Jedi

  • War for the Planet of the Apes
بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی
  • Have Heart

  • Malmoon

  • Poles Apart
بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی
  • Aamir

  • Cowboy Dave

  • A Drowning Man

  • Work

  • Wren Boys
بهترین ستاره‌ی درحال پیشرفت (انتخاب براساس رای‌گیری عمومی)
  • Daniel Kaluuya

  • Florence Pugh

  • Josh O’Connor

  • Tessa Thompson

  • Timothée Chalamet